החלפת מעליות

במבנים ישנים פועלת מעלית שהותקנה לפני שנים רבות. עם הזמן והבלאי הטבעי היא נשחקת וקיים צורך לבצע החלפת מעלית.

חשיבה על החלפת מעליות

פרויקט של החלפת מעלית הוא מיזם הנדסי רחב היקף שגם העלויות שלו הן גבוהות. כיוון שהדיירים הם אלו שמשלמים עבור המעלית החדשה, הם מבצעים כמה פעולות הכנה כדי לבצע את המיזם הנכון והמקצועי ביותר.

בשלב ראשון הם מבקשים המלצה מחברים או קרובי משפחה אשר ביצעו לאחרונה פרויקט של החלפת מעלית במבנה המגורים שלהם. הם בוחנים את המוניטין של החברה ואת העבודה המקצועית שבוצעה בבניין מגורים זה.

עמידה בלוחות הזמנים

כאשר מבצעים פרויקט של התקנת מעלית, עמידה בלוח הזמנים היא נושא אקוטי כיוון שהמטרה היא שהכול יהיה מתוכנן מראש לפרטי פרטים, וכך פרק הזמן שבו הדיירים יצטרכו לעלות במדרגות יהיה קצר ככל האפשר.

לכן חברי הוועד בודקים לגבי החלפת מעלית שבוצעה בבניין מגורים אחר, האם העבודה בוצעה על פי לוח הזמנים והאם השכנים היו מרוצים מהמהלך של העבודה, כך שהזמן שבו הם התנהלו ללא מעלית פעילה היה מינימלי.

תכנון מעלית חדשה

כאשר מדובר על החלפת מעלית, זה קורה בדרך כלל בפיר הקיים. אך יש מצבים שבהם המעלית הישנה הייתה מאד קטנה ויש רצון להזמין כעת מעלית גדולה יותר. המהנדסים בוחנים כמה וכמה אופציות של מיקומים עבור מעלית חדשה ובסופו של דבר הם מקבלים החלטה על מיקום מסוים שבו יש מקום להתקין מעלית גדולה וזאת לאחר ביצוע שיפוץ שמאפשר זאת.

בית משותף חייב בניהול שוטף ואחזקה קבועה הדורשת מהדיירים בו קבלת החלטות וביצוע פעולות לשם שמירה על המתקנים והרכוש המשותף שנמצא בבניין. אחד המתקנים הנפוצים והשימושיים ביותר היא המעלית אשר מאפשרת לדיירי הבניין לנוע בין הקומות בקלות ובנוחות אבל עם זאת, המעלית מחייבת תחזוקה הכוללת את שיפוצה בכל כמה שנים ולעתים אף את החלפתה.

אילו תקלות צפויות במעלית

מעליות זקוקות לתחזוקה שוטפת של בין שש עד עשר פעמים בשנה במרווח של לא יותר מחודשיים בין טיפול לטיפול ויש לבצע בדיקת בטיחות פעם בחצי שנה על-ידי מהנדס שהוא בודק מעליות מוסמך. מלבד זאת, חברת המעליות שבה בחרתם צריכה להיות כזו שנותנת מענה סביב השעון במקרה שבו יש לחלץ אנשים שנתקעו במעלית ועל הצוותים שלה להיות זמינים לכך.

עם זאת, עדיין ישנן תקלות שעלולות להופיע עם הזמן בשימוש במעלית, למשל: חוסר התאמה של גובה עצירת המעלית לגובה הרצפה במעלית, מחשב המעלית אינו מאופס וכך המעלית עלולה להיעצר באמצע נסיעתה, רעידות המעלית בזמן הנסיעה עקב טיפול לקוי של המעלית, המעלית נתקעת בתחילה או באמצע נסיעתה ועוד. עליכם לשים לב לתקלות אלו ולמידת שכיחותם שכן הרבה פעמים הן יהיו אלה שמבשרות לנו שהגיע הזמן להתחיל בתהליך החלפת מעלית, אם המעלית בת יותר מ – 25 שנים ומעלה אז כדאי להזדרז ולעשות זאת בהקדם.

החלפת מעלית או שיפוץ מעלית?

כאמור, יש לשים לב למידת שכיחות התקלות במעלית ובאם התקלות הן רבות ודורשות הוצאת כספים רבים, ייתכן שכדאי להחליף את המעלית. סיבות נוספות שבהן כדאי לשקול החלפת מעלית הן תוספות בנייה והרחבת הבניין שמביאות אליו דיירים נוספים כך שהמעלית נהיית קטנה וצפופה או שהתווספו קומות גבוהות שבעלי הדירות שבהן זקוקים למעלית.

במקרים מסוימים תידרש החלפת מעלית שכן שיפוצה אינה אפשרי מכיוון שאין להשיג חלפים בטיחותיים ואיכותיים עבורה והפתרון היחיד הוא החלפתה. כדאי להביא בחשבון שאם המעלית מתקלקלת לעתים קרובות, הנכון ביותר יהיה להשקיע קצת יותר אבל ליהנות ממעלית איכותית, בטיחותית, מהירה, מרווחת, נוחה וחדשה יותר.

החלפת מעלית היא תהליך רחב היקף עם עלויות גבוהות. אנחנו נשמח להעניק לכם את המעטפת המקצועית הנדרשת  ולהציע לכם בדיוק מה שאתם צריכים בצורה הנכונה ביותר. נעניק לכם את האחריות לאור המוניטין רב השנים והניסיון בביצוע של פרויקטים מורכבים מסוג זה.

הרצון ליצור שינוי

שכנות בבניין היא אג'נדה חברתית חשובה, החשיבה והעשייה המשותפת של כל הדיירים היא צורך חשוב לחיים החברתיים המשותפים שלהם. לכן חברה שעוסקה בנושא החלפת מעלית משתפת את נציגי הדיירים בכל ההתלבטויות, כדי להגיע לתוצאה המושלמת לרווחת הדיירים.

אם אתם מעוניינים לבצע פרויקט הכולל התקנה של מעלית חדשה במקום המעלית הקיימת, יש לנו הרבה מאד רעיונות מקוריים ויצירתיים בתחום זה. השאירו כאן את הפרטים שלכם ונשוחח אתכם בקרוב כדי שתבחרו את האופציה שהיא המועדפת עליכם.

שירותים נוספים: 

חברת מעליות ירטל
ירטל חברת מעליות

בואו לקבל הצעה משתלמת במיוחד

נשמח לעמוד לרשותכם ולתת לכם ייעוץ חינם