שאלות ותשובות

העבודות עצמן בשטח אורכות כ 7 חודשים, אבל הוצאת היתר בניה מטעם העיריה אורך פרק זמן של 7-12 חודשים תלוי בעירה.

בגלל שמדובר ברכוש משותף חייבים הסכמה של ⅔ מתוך בעלי המבנה. במידה וקיימת חנות, מחסן או כל דבר דומה בבניין צריך לקבל הסכמה גם מבעלי המבנה.

אין צורך לפנות את הדירה במהלך הפרויקט, כל העבודות מבוצעות בתאום, בחלק מהפרויקטים יתכן ולא יהיה ניתן להשתמש במדרגות לפרק זמן של כמה שעות, הודעה על כך תנתן מראש ככה שתוכלו להתארגן.

  1. התהליך הוא תהליך מורכב וארוך, וכמו תמיד מתחיל בצעד הראשון של להזמין אותנו לבדיקת היתכנות והוצאת הצעת מחיר מסודרת. נציג שלנו יגיע לבניין שלכם ויקח מידות ויבדוק את חדר המדרגות. 
  2. לאחר מכן נכין תוכנית עקרונית ונוציא הצעת מחיר מסודרת.
  3. יש צורך לקבוע פגישת דיירים על מנת להציג את הצעת המחיר לדיירים האחרים (נשמח להצטרף על מנת להסביר ולענות על שאלות)
  4. לאחר הגעה להחלטה, חותמים על חוזה ומתחילים לעבוד.
  5. אנחנו נגיש בשמכם היתר בניה מסודר לעיריה, נדאג לכלל האישורים שצריך כולל אישור הג"א, אישור כיבוי אש, יועץ נגישות, ועוד… 
  6. לאחר קבלת היתר הבניה, נתאם אתכם את תחילת העבודות ונתחיל בביצוע.
  7. בסוף העבודות, נתאם אתכם מסירה מסודרת של הפרויקט.

לפרויקטים הללו אנחנו לא מייבאים מעליות אלא מייצרים את המעליות כאן בארץ. הפרויקטים הללו הם פרויקטים של "תפירה אישית" ולכן על מנת להשיג את גודל המעלית המקסימאלי אנחנו מייצרים את המעליות כאן בישראל תחת אישור מכון התקנים הישראלי.

הפרויקט הוא פרויקט הנדסי מורכב, הוא כולל בתוכו שני פרויקטים שונים בתכלית, האחד הוא פרויקט בניה והשני הוא פרויקט של התקנת מעלית.
הפרויקטים דורשים אישורים מהעיריה, מכון התקנים הישראלי, חברת חשמל, הג"א, כיבוי אש ועוד'…
כל הדברים הללו לוקחים זמן ולכן הפרויקטים עורכים כ7 חודשי עבודה והיתר הבניה יכול לקחת שנה ויותר תלוי בעיריה.

המחוקק לא נתן את הדעת על כך אבל כלל האצבע אומר שמי שמרוויח יותר מכך משלם יותר. ז"א הדירות בקומות העליונות משלמות יותר וככל שיורדים משלמים פחות.
אין זה משהו מחייב והדבר נעשה בהסכמה.
הנציגים שלנו ישמחו לתת לכם דוגמאות מבניינים אשר עברו תהליך דומה ואיך הדיירים שם הגיעו להסכמה.

חוק מחייב הסכמה של ⅔ מהדיירים, אך אין זה אומר שהחוק דורש השתתפות של כל ⅔ הדיירים בפרויקט אלא רק חתימה על היתר הבניה.
במידה ולא כלל דיירי הבניין מסכימים ניתן להתקין במעלית אמצעי "סינון קריאות", ז"א רק אותם אנשים אשר השתתפו בתשלום המעלית או מי מטעמם יהיה רשאי להשתמש במעלית. קיימים כל מיני אמצעים שונים, נשמח להציג לכם אותם עם הסבר על כל אחד מהם.

התאמה לכיסא גלגלים היא עניין של גודל מעלית וגודל דלת. הדבר מאוד תלוי בגודל חדר המדרגות, במידה ויש חדר מדרגות גדול, ניתן בהחלט להתקין מעלית המתאימה לכיסאות גלגלים.

כולנו מזדקנים או נולדים לנו ילדים, מעלית היא מוצר המשפר את איכות החיים והרווחה הכללית שלנו.
המעלית עוזרת לנו לעלות קומות מבלי להתאמץ, להעלות מצרכים וקניות ותורמת לרווחה הכללית ואיכות החיים שלנו.
ללא קשר לכל אלו, מעלית מעלה את ערך הדירה בעיקר בקומות הגבוהות. (על מנת להבין בכמה ערך הדירה עולה יש להתייעץ עם סוכן נדלן מוסמך באזורכם). בחלק מהערים/פרויקטים ערך הדירה עולה יותר מאשר עלות הפרויקט.

ביצענו בחברה מאות של פרויקטים  של הוספת מעלית, החברה עוסקת בפרויקטים של הוספת מעליות לבניינים קיימים מאז 2005. החברה מעסיקה את רוב העובדים אשר תתקלו בהם בשטח. לחברה תו תקן לייצור מעליות, קבלן רשום, וכל האישורים הנדרשים.

אנחנו בירטל מייצרים את כל הפרויקטים תחת קורת גג אחת, בלי צורך מטעמכם לתאם בין קבלנים שונים, בלי צורך להיקלע לריבים של מי אשם. את הכל אנחנו מבצעים תחת קורת גג אחת ואחראים על כלל הפרויקט.

חשוב מאוד לבחור חברה בעלת יכולת מוכחת להתחיל ולסיים את הפרויקט ולדאוג לכם לכל האישורים כולל אישור מכון התקנים לתקינות המעלית ובסוף הפרויקט טופס 4 מטעם העיריה.

חברת מעליות ירטל
ירטל חברת מעליות

בואו לקבל הצעה משתלמת במיוחד

נשמח לעמוד לרשותכם ולתת לכם ייעוץ חינם